Milli Eğitim Bakanı Değişti. Yeni Bakan Kim Oldu?

isguvenligi

Yeni Üye
Yönetici
Admin
Moderator
Uzman (A)

Milli Eğitim Bakanı Değişti. Yeni Bakan Kim Oldu? – 6 Ağustos 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre Prof. Dr. Ziya SELÇUK yerine Prof. Dr. Mahmut ÖZER atandı.

Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya SELÇUK’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut ÖZER Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır. (Milli Eğitim Bakanı Değişti. Yeni Bakan Kim Oldu?)

Prof. Dr. Mahmut ÖZER Kimdir?​

Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1970

Doğum Yeri: Tokat

Lisans Eğitimi: İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) – Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (1992 – Mezun)

Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi: Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) – Fen Bilimleri Enstitüsü – Elektrik Elektronik Mühendisliği A.B.D. (1996 YL – 2001 DR)

Ayrıldığı Görevler:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü – Dalaman Havalimanı – Elektronik Mühendisi (1992 – 1994)

Gazi Osmanpaşa Üniversitesi – Öğretim Görevlisi (1994 – 2002)

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (Yeni) – Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (Eski) – Mühendislik Fakültesi – Elektrik Elektronik Mühendisliği – Öğretim Üyesi (2002 – 2010)

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi – Rektör (2010 – 2017)

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) – Başkanlık (2015 – 2016)

YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan vekilliği

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği

Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanlığı